Arvostava esimies™ valmennus
Alaisten erilaisuuden huomioivalla johtamisella saavutetaan hyötyjä, jotka näkyvät työilmapiirissä, työhyvinvoinnissa ja tuloksekkaassa työssä.
Valmennuksen hyöty
Ensimmäinen päivä:
Toinen päivä:
Valmentaja:Katrina Kuusela on toiminut itse pitkään johtajana ja esimiehenä sekä julkisen että yksityisen liiketoiminnan erilaisissa yksiköissä, myös toimitusjohtajana. Luotaimessa Katrina toimii työyhteisöjen, johdon ja esimiesten valmentajana, työnohjaajana ja kouluttajana. Katrina on myös kokenut työyhteisösovittelija.
Kysy lisää valmennuksesta: katrina.kuusela@luotain.net
Valmennuksessa jokainen saa oman DISC® käyttäytymistyyliprofiilin. Valmennuksessa käyttäytymistä hahmotetaan opittavan DiSC -mallin avulla, jolla jo 40 miljoonaa ihmistä maailmassa on profiloinut itsensä. Malli tarjoaa helposti omaksuttavan viitekehyksen joka auttaa esimiestä hahmottamaan omaa käyttäytymistyyliään ja sen vaikutusta alaisiinsa. DiSC® Classic on johtava henkilöarvioinnin työkalu maailmassa. Sillä on jo yli neljäkymmentä miljoonaa käyttäjää ja sen tutkimushistoria yltää 30 vuoden taakse.
Päivämäärä | Aloitusaika | Lopetusaika | Huom! |
---|---|---|---|
18.02.2021 | 09:00 | 15:00 | |
19.02.2021 | 09:00 | 15:00 |
Alaisten erilaisuuden huomioivalla johtamisella saavutetaan hyötyjä, jotka näkyvät työilmapiirissä, työhyvinvoinnissa ja tuloksekkaassa työssä.
Luotaimen Arvostava esimies™ - valmennuksessa kasvatat itsetuntemustasi saat lisää ymmärrystä oman käyttäytymisen vaikutuksesta alaisiin sekä selkiytät esimiesrooliasi. Jokainen saa myös oman DISC® käyttäytymistyyliprofiilin.
Ilmoittautuminen on sitova. Mikäli ilmoittautuja ei pääse kurssille, voi hänen sijastaan tulla toinen henkilö. Mikäli ilmoittautumisen peruutus tehdään vähemmän kuin 14 päivää ennen kurssin alkua, veloitamme toimisto- ja varauskuluina 50% kurssimaksusta. Mikäli ilmoittautunut jää saapumatta kurssille ilman peruutusilmoitusta, veloitamme koko osallistumismaksun. Kurssimateriaalin toimittamisesta oppilaalle peruuntumistapauksessa veloitamme lisäksi 100 EUR. Peruutusmaksut veloitetaan myös sairastapauksissa.